قوانین و مقررات

توافقنامه کاربری

یا

مقررات استفاده از وب‌سایت

مقدمه

ما در «طرح سرامد» می‌دانیم که شما معمولا قواعد و قوانین کاربری وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها را نمی‌خوانید چرا که این قواعد معمولا بسیار طولانی هستند و از ادبیات سخت حقوقی در آن استفاده شده است. اما عدم مطالعه این قواعد می‌تواند هم برای ما و هم برای شما ضرر و زیان به همراه داشته باشد. از این رو تلاش کردیم که خیلی ساده و خیلی مختصر، قواعد کاربری که درباره حدود حقوق و مسئولیت‌های طرفین در ارایه خدمات آموزشی آنلاین و استفاده از این وب سایت است را برای شما در یک متن 1000 کلمه‌ای جمع کنیم که خواندن آن کمتر از 10 دقیقه وقت شما را خواهد گرفت.

کلیات

  1. 1. قبل از هر چیز بگوییم که طرف حساب شما در این قرارداد وب سایت saramad.org است که مالکیت آن با طرح سرامد (وابسته به جامعه مهندسان مشاور ايران به شماره ثبت 1471 و شناسه ملي 10100146901 و تحت نظارت شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور) است.
  2. 2. شما با عضویت در این سایت تایید می‌کنید که به صورت آگانه و با رضایت خود، کلیه شرایط و مقررات ذیل که برای استفاده از سرویس آموزش آنلاین شرکت یعنی همین وب سایت است را پذیرفته‌اید.

حریم خصوصی

  1. 3. مطمئن باشید که هر اطلاعاتی که برای تکمیل فرم ثبت نام حساب کاربری شما از شما گرفتیم پیش خود ما خواهد ماند و نهایت تلاشمان را برای حفظ آن انجام خواهیم داد. البته که اگر قاضی یا هر مقام اجرای قانون دیگری دستور بدهد که این اطلاعات برای پیگیری یک پرونده قضایی ضروری است، طبق قوانین و مقررات عمل خواهیم کرد.
  2. 4. یادتان باشد که ما به یک یا چند راه ارتباطی مثل شماره تلفن همراه یا ایمیل برای کارکردهایی مثل تایید هویت شما یا ارسال اعلان‌های ضروری نیاز داریم و ممکن است با استفاده از آن، برخی اطلاعات در مورد دوره‌های جدید شرکت خود را به شما اطلاع‌رسانی کنیم اما مطمئن باشید که این اطلاعات را در اختیار شرکت‌های بازاریابی یا تبلیغاتی قرار نخواهیم داد.

سیاست مالکیت فکری

  1. 5. شما در استفاده از این وب سایت، تعهداتی به ما دارید که مهم‌ترین آن برای ما رعایت حقوق مالکیت فکری محتوای ما روی این وب سایت است. محتوا دارایی ماست و ما نمی‌پذیریم که مجوز دسترسی، استفاده یا حتی دانلود محتوا که به شما اعطا می‌شود، زمینه‌ای برای دسترسی افراد دیگر به این محتوا شود. از این روست که اعلام می‌کنیم طبق قوانین و مقررات کشور و به طور مشخص قانون حمایت از پدیدآوردگان نرم‌افزاران رایانه‌ای و نیز قانون حمایت از حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان شما حق ندارید از محتوایی که روی وب سایت ما وجود دارد و مجوز دسترسی، استفاده یا حتی دانلود آن به شما داده شده استفاده تجاری کنید و آن را به دیگران بفروشید یا برای دسترسی به آن روی وب سایت دیگری یا هر پلتفرم دیگری مطالبه وجه کنید یا اینکه به انتشار آن در رسانه‌های مختلف دست بزنید. به یاد داشته باشید که حتی استفاده غیرتجاری و غیرانتفاعی شما نیز ممنوع است و اساسا مجوزی برای انتشار، توزیع یا بارگذاری این محتوا در هر پلتفرمی را ندارید. هم‌چنین مجوز استفاده از نام تجاری و نیز لوگو یا نشان‌واره وب سایت یا شرکت نیز به شما داده نشده است. در عین حال حقوق معنوی صاحبان اثر که ممکن است شرکت ما، مدرسین یا هر شخص حقوقی و حقیقی دیگری باشد را رعایت کرده و از تقطیع، حذف لوگو یا علامت تجاری یا نام مدرس و یا اضافه و کم کردن محتوا به آن خودداری کنید. موارد ذکر شده در این ماده، البته از حیث اهمیت به طور مستقل ذکر شده و به هر حال محتوای بارگذاری شده روی این وب سایت تحت حمایت جمیع قوانین و مقررات کشور است.

قواعد آموزشی

  1. 6. ما برای رسیدن به نقطه مطلوب کارکرد این وب سایت، مجموعه قوانین و مقررات آموزشی نیز داریم که آن را می‌توانید از اینجا بخوانید اما، جزء لاینفک این قواعد کاربری است.

چند تذکر درباره نام‌کاربری و رمز عبور

  1. 7. ما روی چند مساله حساس هستیم و در صورتی که به آن‌ها پی ببریم ممکن است دسترسی شما به این وب سایت و خدمات آن را مسدود کنیم.

7.1 مساله اول جعل هویت است. در ثبت نام و وارد کردن اطلاعات کاربری خود دقت کنید که از هویت یا مدارک هویتی افراد دیگری استفاده نکنید و اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام دقیق و صحیح باشد.

7.2 از نام کاربری و رمز عبور افراد دیگر برای ورود به وب سایت استفاده نکنید چرا که این کار ممکن است علاوه بر قطع دسترسی شما به وب سایت در زمره موارد مذکور در ماده یک قانون جرایم رایانه‌ای نیز قرار گیرد.

7.3 یادتان باشد که اگر خودتان نام کاربری یا رمز عبور را در اختیار کاربران دیگر یا افراد غریبه بگذارید در برابر هر نوع سوء استفاده احتمالی یا نقض قوانین و مقررات مسئول خواهید بود. بنابراین هر زمان که از استفاده غیرمجاز از نام کاربری، رمز، حساب، یا محتوای خریداری‌شده مطلع شدید، باید در سریعترین زمان ممکن به ما اطلاع دهید.

رفع مسئولیت

  1. 8. یادتان باشد که ما در قبال برخی موارد مسئولیتی به عهده نمی‌گیریم:

8.1 ما  مسئولیتی در قبال قطع اینترنت کشور، قطع اینترنت از طرف سرویس‌دهنده یا همان ISP شركت يا ISP سرويس‌دهنده به سرور، قطع سرور یا مشکلات فنی دیگری به کاربران نداریم.

8.2 ما تلاش می‌کنیم که هیچ‌گونه محتوای نادرست یا غیرقانونی روی وب سایت نباشد و این مجوز را داریم که به صلاحدید خودمان نسبت به حذف محتواها اقدام کنیم اما به یاد داشته باشید که اگر محتوایی غیرقانونی روی وب سایت ما بارگذاری کنید در برابر قانون مسئول خواهید بود. در عین حال ما مسئولیتی در زمینه کاربست محتواهای آموزشی به عهده نداریم و مسئولیت صحت محتوا با مدرسین و اجرای آن با کاربران است.

تغییر یا اصلاح توافقنامه

  1. 9. ما این مجوز را داریم که در هر زمانی این قواعد و مقررات را تغییر جزیی یا کلی بدهیم و این تغییرات را از طریق راه ارتباطی شما به شما منتقل خواهیم کرد اما در جریان باشید که اگر بعد از تغییر شرایط توافقنامه همچنان به استفاده از وب سایت ادامه دهید، به معنی آن است که شرایط جدید یا اصلاح‌شده را پذیرفته‌اید.

قانون حاکم

  1. قوانین حاکم بر این وب سایت، قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. در صورت تغییر قوانین و مقررات موجود حاکم بر فعالیت این کسب وکار ما تلاش خواهیم کرد آن را به اطلاع شما برسانیم ولی مسئولیتی در قبال عدم اطلاع شما از تغییر قوانین نداریم.